„Historia nie/oczywista”. Nowa odsłona i nowe Rembrandty!

Zmiany na wystawie H/n

W Muzeum Książąt Lubomirskich na wystawie Historia nie/oczywista szykują się zmiany. Do 28 kwietnia ostatnia szansa na obejrzenie aktualnie wystawionych Rembrandtów (4 rysunki i 5 grafik). Od 30 kwietnia będzie można oglądać nowe Rembrandty (3 rysunki i 6 grafik). Do 5 maja natomiast można jeszcze obejrzeć Głowę brodatego starca Albrechta Dürera i Portret Marii I Stuart François Cloueta. Od 7 maja ich miejsce zajmą Portret księcia Lorenza de’ Medici Petera Paula Rubensa oraz Wzór ornamentu – groteska Hansa Vredemana de Vries’a. Zmiany na wystawie wynikają z tego, że prace na papierze mogą być eksponowane tylko przez pewien czas. Z jednej strony to ograniczenie, z drugiej szansa, żeby zobaczyć więcej dzieł z naszych zbiorów.