Publikacje

Publikacje

Zmienny krajobraz. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich

W 2023 roku w ramach obchodów Jubileuszu 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich nakładem Wydawnictwa Ossolineum ukazała się zredagowana przez Wojciecha Gruka książka pod tytułem „Zmienny krajobraz. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich”.
Publikacje

200 lat Ossolineum. Rozprawy i materiały

W 2022 roku we Wrocławiu ukazała się pod redakcją Mariusza Dworsatschka książka pod tytułem „200 lat Ossolineum. Rozprawy i materiały”.
Publikacje

Rysunki artystów polskich z Muzeum Lubomirskich we Lwowie

W 2020 roku we Wrocławiu ukazała się książka Anity Soroko pod tytułem „Rysunki artystów polskich z Muzeum Lubomirskich we Lwowie”.
Publikacje

Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie 2019-2020

W 2020 roku we Wrocławiu ukazała się książka pod redakcją Teresy Sokół pod tytułem „Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie 2019-2020”.
Publikacje

Muzeum Lubomirskich 1823–1940. Zbiór malarstwa

W 2019 roku we Wrocławiu ukazała się książka Beaty Długajczyk i Leszka Machnika pod tytułem „Muzeum Lubomirskich 1823–1940. Zbiór malarstwa”.
Publikacje

Nie tylko książki. Ossolińskie kolekcje i ich opiekunowie

W 2018 roku ukazała się we Wrocławiu książka zredagowana przez Mariusza Dworsatschka pod tytułem „Nie tylko książki. Ossolińskie kolekcje i ich opiekunowie”.
Publikacje

Muzeum Książąt Lubomirskich. (Nie)zapomniana historia

W 2017 roku we Wrocławiu ukazał się zredagowany przez Igora Homina katalog wystawy z okazji jubileuszu 200-lecia Ossolineum (przygotowanej we współpracy z Lwowską Narodową Galerią Sztuki im. Borysa Woźnickiego).
Publikacje

Monety Cesarstwa Rzymskiego. Pertynaks–Aleksander Sewer

W 2016 roku we Wrocławiu ukazał się kolejny tom „Katalogu starożytnych monet w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich”. Tom 6 autorstwa Adama Deglera nosi tytuł „Monety Cesarstwa Rzymskiego. Pertynaks–Aleksander Sewer”.
Publikacje

Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich… Część II: Grafika

W 2014 roku ukazała się we Wrocławiu książka Arkadiusza Dobrzynieckiego i Hanny Kuś-Joachimiak pod tytułem „Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich”. Część II: Grafika.
Publikacje

Monety jagiellońskie 1454-1501

W 2013 roku we Wrocławiu ukazał się kolejny tom „Katalogu monet polskich w zbiorach Zakładu Narodowego im. Ossolińskich”. Tom 2 autorstwa Elżbiety Baran nosi tytuł: „Monety jagiellońskie 1454-1501”.
Publikacje

Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich… Część I, Obrazy – miniatury – akwarele – rysunki

W 2012 roku ukazała się we Wrocławiu książka Leszka Machnika i Beaty Długajczyk pod tytułem „Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich”. Część I: „Obrazy – miniatury – akwarele – rysunki”.
Publikacje

Początki Muzeum Lubomirskich – dary Józefa Maksymiliana Ossolińskiego i Henryka Lubomirskiego

W 2008 roku ukazał się we Wrocławiu katalog wystawy zamykającej obchody 190-lecia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
Publikacje

Magni nominis umbra. Rysunek i grafika z kręgu mecenatu cesarskiego w Pradze i Wiedniu na przełomie XVI i XVII w.

W 2005 roku ukazał się we Wrocławiu katalog wystawy pod tytułem „Magni nominis umbra. Rysunek i grafika z kręgu mecenatu cesarskiego w Pradze i Wiedniu na przełomie XVI i XVII w.” Katalog zredagowali Arkadiusz Dobrzyniecki i Piotr Oszczanowski.
Publikacje

Historia kolekcji rysunków Albrechta Dürera

Staraniem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, ukazała się w 2004 roku we Wrocławiu praca pod redakcją Adolfa Juzwenki i Thaddeusa Mireckiego pod tytulem „The Fate of the Lubomirski Dürers. Recovering the Treasures of the Ossoliński Institute”.
Publikacje

Pozostałe publikacje o Muzeum Książąt Lubomirskich

Lista publikacji o Muzeum Książąt Lubomirskich w układzie chronologicznym.