Czytelnia Działu Sztuki

Godziny otwarcia

Kontakt

poniedziałek–piątek: 9.00–14.00

Czytelnia Działu Sztuki znajduje się w gmachu głównym Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37 we Wrocławiu na I piętrze w sali 122.

Czytelnia oferuje jedno miejsce dla czytelnika. Miejsce nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Udostępniamy tu zapisanym do Biblioteki Ossolineum czytelnikom wybrane pozycje z księgozbioru podręcznego Działu Sztuki (wielotomowe wydawnictwa encyklopedyczne i czasopisma, cymelia) – pozostałe woluminy udostępnia się w Czytelni Głównej Biblioteki Ossolineum.

W czytelni Działu Sztuki udostępnia się również zbiory muzealne Działu Sztuki:

  • w postaci dokumentacji fotograficznej lub cyfrowej – może z niej skorzystać każdy uprawniony do korzystania ze zbiorów Ossolineum dla celów badawczych,
  • oryginalne zbiory muzealne – jedynie uprawnionym czytelnikom (pracownikom uczelni i innych placówek naukowych lub kulturalnych oraz doktorantom i studentom posiadającym pisemną rekomendację z uczelni) po wcześniejszym umówieniu wizyty w czytelni.

Termin wizyty w czytelni Działu Sztuki należy każdorazowo uzgodnić e-mailowo lub telefonicznie.

Książek z księgozbioru podręcznego Działu Sztuki należy szukać w Katalogu Głównym Online.

Udostępnienie materiałów ze zbiorów muzealnych odbywa się po wcześniejszej kwerendzie. Szczegółowe Informacje o naszych zbiorach można uzyskać, wysyłając zapytanie do Działu Sztuki lub korzystając z katalogu kartkowego zbiorów w czytelni. Zachęcamy również do zapoznania się z publikacjami o naszych zbiorach.