Weekend otwarcia wystawy: Historia nie/oczywista. 200 lat Muzeum Książąt Lubomirskich

W weekend 9-10 marca wystawa będzie czynna w godzinach 10.00-18.00. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godzinie 16.00 zapraszamy na oprowadzenie kuratorskie!

Nie ma konieczności zapisów. Wstęp na wystawę na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania w Info Punkcie (tam, gdzie Centrum Rejestracji Biblioteki Ossolineum).

 

Szukając pojęcia najtrafniej definiującego dwustuletnią historię muzeum, kuratorki wystawy wybrały określenie „nie/oczywista”. Tak też można opisać eksponaty zaprezentowane na wystawie. Zaaranżowane w przestrzeni Sal pod Kopułą przez Olafa Brzeskiego zachęcają nas do poznania niezwykłej opowieści. Kuratorki i współpracujący z nimi artyści sprawiają, że jest to opowieść pełna emocji, zaskakująca i wielowymiarowa. Nieoczywiste są bowiem i dzieje Muzeum, i losy ludzi, którzy je tworzyli, a także dzieła, które znajdują się w jego zbiorach. Dla pierwszych 10 pań, które przyjdą na wystawę – mamy grę memo Kobiety w sztuce. Kto odwiedzi wystawę jubileuszową Muzeum Książąt Lubomirskich i wystawę Greta... w Muzeum Pana Tadeusza po okazaniu dwóch biletów dostanie grę memo Dzieci w sztuce.

Informacje o wystawie

Czas

9 marca – 30 czerwca 2024 roku

wtorek–niedziela, godziny 10.00-18.00

Miejsce

Sale pod Kopułą

Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wrocław

Kuratorki

Hanna Kuś-Joachimiak, Alicja Przestalska